Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Pokojíček jako klícka

22. 09. 2013 17:20:33
Když to jen trochu jde, snažíme se cestovat. Levné letenky - stejně jako nebojácnost usednout za volant a vyjet – tomu jen nahrávají. Na těchto cestách se člověk ubytovává i v prazvláštním pokojíčku. Nic z toho sice nebyl motel Bates, ale na některé i po létech nejde zapomenout.

Pamatuju si jeden moc hezký pokojík - s vyřezávaným nábytkem, byl v přízemí a měl malou verandičku, všechno tam strašlivě vrzalo a když v noci přišla bouřka, našplouchalo nám asi dvacet litrů vody pode dveřmi až k posteli a když jsem otevřela na verandičku, tak tam ležel mrtvý krab.

Jiné město, jiný pokoj – všechno v něm bylo hystericky zelené a růžové a přistýlka sestávala ze skládacího lehátka, které pérovalo jako staré kočárky.

Asi nejvíc pak vzpomínám na pokojíček, kde sprcha stála v rohu místnosti, ohraničená jen igelitovým závěsem, v okamžiku kdy jsem se chtěla jít osprchovat, tak se ozvala smějící se kamarádka - válící se na posteli prakticky před závěsem - že jako „píp šou“ je to docela dobrý. Tenhle pokojíček vůbec nějak víc stál za zapamatování – záchod k pokoji byl přes chodbičku, což jsem taky úplně nepochopila, ale po nocích jsme se stejně navzájem budily jak na školce v přírodě – jdu čurat, hlídej dveře nebo pojď taky – a jak už nám tam nějak štěstí nepřálo, odpálila jsem jim fén a bouchla žárovka na umyvadlem a nakonec jsem se chtěla osvěžit deodorantem s otřesným názvem „orientální tajemství“, které ale vonělo jako zcela jiná věc z orientu, zmáčkla jsem stříkátko a ozvalo se jen psss ... i zmáčkla jsem víc a pak už to bohužel nešlo zastavit .. celé to orientální smradlenství se nám začalo valit do pokoje. Mačkala jsem pumpičku jak blázen, kámoška řvala „vyhoď to z okna, vyhoď to z okna“ . Do toho se z vedlejšího pokoje přiřítili další dva naši účastníci pobytu vyděšení tím řevem, ale než se stihli zeptat co se děje, tak se začali dusit a dávit a já jim ještě v panice nastříkla trošku orientu přímo do obličeje. Kámoška škubala dvojitým oknem a když jsem se napřáhla, že to teda fakt vyhodím/ naštěstí byl pod oknem dvůr/ tak orientální smrádek konečně došel...

Pokojíčky s kovovou roletkou, která se vytahuje za pomoci kladky nebo taková co musíte do určitého úhlu zalomit postraní tyčku, vytvořit si kličku a teprve pak vytahovat. Pokojíček v hotýlku, kde koberce na chodbách vypadaly, jako když tam léta poráželi dobytek. I ty krásné, podkrovní, čisťounké a s atmosférou starých časů.

Mám ráda ten okamžik, než dojdu od recepce k určeným dveřím, zarachotí klíč v zámku a já se poprvé nadechnu nového místa.

Už se těším na další bláznivou cestu :)

Autor: Zdenka Bellingerová | neděle 22.9.2013 17:20 | karma článku: 10.26 | přečteno: 435x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Pravda o Červené Karkulce

Je hrozné, jak se dneska v zájmu genderové i jiné korektnosti upravují literární díla klasiků. A považte, že dokonce i pohádky. Ještěže na to upozornila jistá učitelka češtiny a dala tím směr našemu vědeckému bádání.

1.4.2023 v 12:48 | Karma článku: 8.60 | Přečteno: 168 | Diskuse

František Řehounek

Brýle za 6% tuzemské ceny...

Potíže mne dohnaly k úvahám o nových, tzv multifokálních brýlích. V jedné z nejznámějších optik v našem městě zrovna měli akci - jedna čočka za 9.980Kč, plus rámečky, takže bratru 24 tisíc.

1.4.2023 v 11:11 | Karma článku: 23.58 | Přečteno: 401 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Nedobrovolná cesta na konečné

Když jsme přijeli na konečnou, zazněl povel seřadit. Bylo nám řečeno, že my pěšáci budeme nyní připojeni k pluku horských myslivců. Jelikož jsme dorazili dříve, musíme ještě deset kilometrů pochodovat. Tam bude večeře, jako

1.4.2023 v 7:53 | Karma článku: 13.12 | Přečteno: 161 | Diskuse

Jan Pražák

Vyhrožování

Jestli máte dost rozumu, tak tenhle článek snad radši nečtěte. Nebude to žádná legrácka o Marušce, těžká vztahovka, při které slzička ukápne a srdce se zatetelí, chuťovka z MHD, ba ani povídání o kočkách. A o kom to teda bude?

1.4.2023 v 7:07 | Karma článku: 18.72 | Přečteno: 365 | Diskuse

Jan Andrle

Ajznbón (VI - Kolega)

Potkávám je denně. Milují vše, co jezdí po kolejích, fotí celé hodiny na nádražích a o vlacích vědí všechno možné i nemožné. Šotouši. Rádi se s námi profesionály dávají do řeči a ohromují nás svými znalostmi.

31.3.2023 v 22:41 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 153 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1263
I když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...