Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Déšť

31. 05. 2013 13:30:32
"Zas prší do ulic – je doba kapucí a svetrů pod bundou" ... já si vždycky myslela, že to je spíš taková podzimní písnička, ale asi to byl nadčasový song. Každopádně vyvedu autora snadno z omylu, ono neprší jen do ulic, ale taky do bot – což se ukázalo vlastně jako výhra, protože mi do nich teče a ještě je stihnu včas reklamovat.

Taky mi včera krásně napršelo do nákupu, asi jsem ale měla nějaký zkrat, protože jen já si můžu v tomhle mokru koupit papírovou tašku a pak, sice pod deštníkem, ale pěšky hnát z obchodu dva kilometry tekoucí vodou. A kdesi v polovině cesty si přehazuju těžkou tašku a koukám, že kuřecí paličky nasadily provlhlé tašce silný kop z boku, trhlina se zvětšuje a ejhle dva kroky a rajčata se přede mnou koulí z kopce jako ten Vdoleček v pohádce. I když, ten si zpíval, já nadávala.

Co vlastně ten deštníček? Ano, příjemný to vynález, ovšem já osobně bych potřebovala spíš takovou jako kukaň - nejlépe ke kotníkům – protože i pod deštníkem na mě prší ze stran, nohy mám zacákaný až ke kolenům a když foukne vítr spodem, nadzvedne mi vlasy a ty se motají do těch drátů. Když fouká větší vítr, je skládací deštník zcela nevhodný a větší s dřevěnou rukovětí zase chytne luft a lidi pak poposkakují po ulicích jako kozy.

Zkusila jsem i pončo, vypadám v tom jako trotl, šustí to, takže nic neslyším a prší mi do obličeje. Snad jedině že bych tento model doplnila potápěčskou maskou.

Váhám v otázce gumáků do města, dovedu si představit, že v nich klidně chodím venku po ulicích, ovšem kdo mi zaručí, že bude pršet celý den? Takže pojedu do práce v holinách, baleríny v kabelce. Odpoledne přestane pršet, přehodím boty, ale holinky už do kabelky prostě nenarvu. Pořídím si na ně pinglík? Mohl by být vystajlovaný jak by chtěl, stejně bych se furt tahala po městě s pinglem jako v první třídě s cvičkama.

Pršiplásť, klobouk do deště a holinky je skvělá volnočasová představa výletu v dešti, jak se nám snaží vnutit reklama. Asi ano, ale i tak mi to spíš připomíná toho rybáře, co hákem zabíjel hysterickou americkou mládež v hororovém filmu. Nebo typický obrázek deštivé letní noci, kdy stateční mužové odklápěli poklopy chatových žump a pod příkrovem valící se vody šoufkovali do hnoje.

Dlouhé deště v ulicích způsobují lokální jezera, jedno je tady kousek před poštou, dopoledne na něm přistál kačer s kačenou a kochali se výhledem na magistrálu v pozadí.

Déšť ale taky rozvoní hlínu a zařídí zelenou barvu stromů a trávy tak šťavnatou, že mě svádí jí ochutnat. Pravděpodobně se nikdo z nás nerozpustí a co je nejdůležitější?

„Nemůže pršet věčně“

Hezký víkend :)

Autor: Zdenka Bellingerová | pátek 31.5.2013 13:30 | karma článku: 9.45 | přečteno: 254x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Pravda o Červené Karkulce

Je hrozné, jak se dneska v zájmu genderové i jiné korektnosti upravují literární díla klasiků. A považte, že dokonce i pohádky. Ještěže na to upozornila jistá učitelka češtiny a dala tím směr našemu vědeckému bádání.

1.4.2023 v 12:48 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 256 | Diskuse

František Řehounek

Brýle za 6% tuzemské ceny...

Potíže mne dohnaly k úvahám o nových, tzv multifokálních brýlích. V jedné z nejznámějších optik v našem městě zrovna měli akci - jedna čočka za 9.980Kč, plus rámečky, takže bratru 24 tisíc.

1.4.2023 v 11:11 | Karma článku: 26.21 | Přečteno: 510 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Nedobrovolná cesta na konečné

Když jsme přijeli na konečnou, zazněl povel seřadit. Bylo nám řečeno, že my pěšáci budeme nyní připojeni k pluku horských myslivců. Jelikož jsme dorazili dříve, musíme ještě deset kilometrů pochodovat. Tam bude večeře, jako

1.4.2023 v 7:53 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 183 | Diskuse

Jan Pražák

Vyhrožování

Jestli máte dost rozumu, tak tenhle článek snad radši nečtěte. Nebude to žádná legrácka o Marušce, těžká vztahovka, při které slzička ukápne a srdce se zatetelí, chuťovka z MHD, ba ani povídání o kočkách. A o kom to teda bude?

1.4.2023 v 7:07 | Karma článku: 19.93 | Přečteno: 400 | Diskuse

Jan Andrle

Ajznbón (VI - Kolega)

Potkávám je denně. Milují vše, co jezdí po kolejích, fotí celé hodiny na nádražích a o vlacích vědí všechno možné i nemožné. Šotouši. Rádi se s námi profesionály dávají do řeči a ohromují nás svými znalostmi.

31.3.2023 v 22:41 | Karma článku: 11.12 | Přečteno: 162 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1263
I když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...