Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Kámen, nůžky, papír

11. 02. 2013 6:42:22
Mluvila jsem se svou kamarádkou o tom, kam která jdeme cvičit a co nás teď nejvíc baví a já si jen tak mimochodem vzpomněla, že po několika otřesných zkušenostech s bruslemi jsem vyzkoušela i další, dneska pro mě zcela nepochopitelné, sportovní zážitky.

Například, když jsem rvala kamarádky do boulder baru, kde si vyzkoušíme lezení a pak si dáme pivo. Zcela jsem se nadchla nějakým článkem o veselých zážitcích při lezení a nutně jsem si to potřebovala vyzkoušet. Kamarádky, které jsem s sebou táhla, byly dvě éterické víly a věděly o tom – naštěstí – stejné nic jako já.

Už vstup do lezeckého centra byl úžasný, jakýsi odredovaný mladík na recepci se znuděně zeptal jestli chceme stůl v baru a potom co jsme mu nadšeně sdělily, že ne, nejprve jdeme sportovat a že bychom nejprve chtěly nějaké informace, jestli to zvládneme jako naprosté amatérky, jen vyštěknul: “číslo” potom co jsme na sebe koukaly jestli myslel telefon, velikost spodního prádla nebo nějaký pořadník, ukázal za sebe na spoustu divných bot.

Řekla jsem 39, ale šíleně mě tlačily i boty velikosti 41, jsou tak divně ušité, že z prstů vytvoří jakousi roličku a každý krok je taková menší křeč. Když jsem se tomu podivila, řekl mi, že to je normální. Hmm.

Vešly jsme dovnitř, všude na zemi byly takové vysoké duchny, smrdělo to tam potem a ošutrované nízké stropy byly poněkud klaustrofobické. Koukaly jsme jako tři nány. Nakonec jsme se uchýlily na zkoušku do dětského koutku, kde byl malý dřevěný domeček a na jeho střeše byly lezecké kameny různých odstínů růžové. Pochopily jsme, že na růžové lezecké trasy se asi budeme muset zaměřit.

Bylo ale poněkud komplikované se na ně zaměřit, protože machři co tam lezli i po stropech měli u pasu pytlíky s magnesiem, někteří v pohotovosti i kartáček na zuby, aby si pěkně očistili další kámen a ty barvy se pod nánosy bílého pudru zcela ztrácely.

Ale co, už jsme tady tak jdeme na to, s křečí v nohách jsem se doplazila k jedné ze zdí. Vylezla jsem asi na dva kameny od země a bylo mi jasné, že tohle nebude asi nic pro mě, kromě křečí v nohách z těch debilních bot, jsem dostala křeče do prstů u rukou a po stěně jsem stekla zase dolů. Mé křehounké kamarádky na tom byly dost podobně. Všimla jsem si, že něktěří vyhopkají nahoru jak veverky a děsně mě to nabudilo. Příploužila jsem se ke zdi a najednou jsem nějakým zázrakem vylezla až skoro ke stropu, pravděpodobně jsem konečně narazila na dětskou růžovou trasu. Kamarádky byly nadšené mým výkonem, já byla velmi udivená a s křečí v celém tělě jsem se otočila tváří směrem k nim dolů/ mimochodem vůbec to nebylo tak vysoko jak jsem si myslela/ a z posledních sil jsem zaskřehotala: “uhněte” a padla jsem dolů jako ten pověstný pytel lejn! Svým dopadem jsem rozvlnila ty tlusté duchny, práskla jsem se do hlavy a odmítla jsem jakékoliv další pokusy o udržení se na těch hnusných šutroidech!

Cestou domů, už se to zdálo jako zábava, i když druhý den jsem musela jít do práce v žabkách, protože jsem měla na nohách puchýře a odumřelými prsty jsem si nedokázala uvázat na teniskách tkaničky, ale když to vezmu kolem a kolem nebylo to - ani zdaleka - tak strašné jako moje návštěvy lekcí capoeiry ....

Autor: Zdenka Bellingerová | pondělí 11.2.2013 6:42 | karma článku: 9.65 | přečteno: 475x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Sport

Lubomír Stejskal

Olympionik Svoboda: Trest a jeho falešné zdůvodnění

Na webu České televize, v sekci iVysílání, je k dispozici záznam rozhovoru moderátorky Terezy Kručinské s olympionikem Davidem Svobodou. Interview bylo živě v éteru ve středu 29. března a trvalo dvanáct minut.

31.3.2023 v 21:14 | Karma článku: 39.73 | Přečteno: 1750 | Diskuse

Milan Smutný

Olympionik Svoboda měl být za proruské postoje degradován a vyhozen z Armády ČR

Každý Čech nemá právo se vyjadřovat svobodně ke všemu, co se kolem děje, týká se to hlavně příslušníků ozbrojených složek. Jde zde o kauzu podpory ruských sportovců olympionikem ČR Davidem Svobodou. Je totiž také voják Armády ČR.

31.3.2023 v 20:43 | Karma článku: 28.14 | Přečteno: 2149 | Diskuse

Josef Nožička

Urážení Dominika Lakatoše jistě správné není. Proč ale není stejný metr i u jiných?

Někteří sportovní příznivci se na internetových diskusích ptají, proč se při sportovních zápasech důsledně netrestá hanlivé či vulgární urážení bez ohledu na to, jakého etnika či jaké rasy postižený hráč nebo mužstvo je.

31.3.2023 v 18:15 | Karma článku: 27.91 | Přečteno: 657 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Kde se bude konat letošní fotbalové MS „20“?

Zatím nevíme, ale brzy – v řádech několika málo dnů – se to dozvíme. Nicméně už je známo, že nejžhavějším kandidátem je Argentina. Šampionát má začátek stanovený na 20. května.

31.3.2023 v 10:43 | Karma článku: 4.75 | Přečteno: 79 | Diskuse

Sokol Benice

TJ Sokol Benice – FK Slavoj Koloděje, z.s. 1:4 (0:3)

Ani ve druhém zápase jara se Benickým nevedlo. Koloděje přivezly mladý, běhavý tým s několika nadstandardními borci a dva z nich se postaraly o to, že rozhodnuto bylo cca po dvaceti minutách.

30.3.2023 v 12:57 | Karma článku: 4.60 | Přečteno: 136 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1263
I když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...