Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. dubna 2023 Hugo

Kuliči očí

6. 08. 2012 6:59:24
Když se člověk odvážně pustí do věcí a činností o kterých nic neví - ale je zkrátka plný nadšení, takže se do toho pustí s vervou převelikou - a pak se jen diví, jak dokázal co dokázal. Taky okolí se často diví. Ale bohužel, ne vždycky, je to divení příjemně udivené ... „Jak jsi, proboha, při přípravě dřeva na ohýnek na těch pár buřtíků dokázal rozbít okno a ještě strhnout kus živého plotu? .... Dovedu si představit i odpověď „snadno, blbe“ ...

Často se diví i lékaři – například tehdy jen valili oči, když dorazila moje kamarádka/ a to se ani nesnažila vytvářet nějaké převratné činnosti/ - a vyprávěla jim že dorazila na ošetření proto, že zprudka vyskočila z poklidného sedu v okamžiku, kdy na ní usedla vosa, při tom výskoku si rozbila hlavu o ptačí krmítko, které měla ve větvích nad hlavou, hnula si přitom s krkem, že jí museli dát límec a na tu vosu nakonec stejně ještě šlápla ....

Divil se i pán na blešáku, kterého jsem ukecala na velkou slevičku za poloskříňku polostolek, v barvě olezlé šedi s rozkejvanýma nohama. „Co s tím hnusem budeš dělat?“ divila se sestra, když jsem s ním dofuněla k autu. „Budu ho pochopitelně restaurovat!“ A tak jsem taky učinila – obrousila jsem tu příšerku šmirglem na kusu dřívka, protože elektrickou brusku pro machry mi lakotný otec odmítl půjčit a tvrdil, že je rozbitá už odminule /osobně si myslím, že se mu nechtělo do nejbližšího špitálu na šití/. Pak dvakrát fešácky natřít na temně hnědou, dotáhnout nožičky a vypadá to jako luxusní kousek. Všichni zírali. Nejvíc já.

Když jsme o dovolené čučely na filtraci bazénu a vymýšlely „jak se to zapojuje, aby se ten borčus ze dna vycucnul?“ ... při čerpání těch mnoha možností, které nám přístroj filtrace skýtal - v kombinaci s tím, že já vím jen, že to musí být zapojené v elektřině – a úměrně vzteklé k tomu jak nám slunce šajnilo na palice. Tak z kámošky vypadlo „ tak si ti připadám jako ti vopičáci těsně předtím než začali mlátit šutrem do kokosáku“ V tomto případě se asi nemohlo vynadivit nebe, protože odmítlo další spolupráci a večer už to bylo na hubertus a teplé fusekle.

Ovšem první ligu v divení obecně by asi mohli hrát ti dva revizoři, kteří v autobuse vyslovili svou kouzelnou formulku „revize jízdenek“ a vybrali si k tomu tu nejdelší trasu mezi zastávkami, která na téhle trase je. Mladík v zadní části téměř prázdného autobusu na ni zareagoval okamžitě, začal si slintat na košili, vydával podivné zvuky jako agggrhh, hhhhmmmtrrr, koulel očima a podivně se kýval. Revizor povolal dozadu i kolegu, bezradně zvyšoval hlas, protože pojal podezření, že mladík blbě slyší, když se tak divně chová. Mladý muž se chytil za hlavu, rozkýval se i do stran a vypadal, že nemá daleko k pláči. Revizor mu znovu ukázal odznáček a dožadoval se jízdenky. Druhý revizor vypadal, že by toho chudáčka nejraději pohladil po hlavě. To už mladík i stál, křečovitě se držel tyče a jakoby pochrochtával. Lidé v autobusu vypadali, že se na revizory vrhnou, proč obtěžují toho chlapce, když ten je očividně nemocný a vůbec jim nerozumí? Autobus se přiblížil k zastávce, přistoupilo pár lidí a těsně předtím než se dveře autobusu zavřely, si mládeneček velmi obyčejně utřel poprskanou pusu a vyskočil na zastávku. Odjíždějícímu autobusu, plného vykulených očí, pak se smíchem zasalutoval a zmizel v blízkém parku. Autobus explodoval smíchem a revizoři si z toho šoku museli sednout.

Já mám v plánu dneska udivit svoje sousedy tím, kolik ran musím vynaložit na přitlučení dvou háčků na zeď.

Co plánujete na nový týden vy?

Autor: Zdenka Bellingerová | pondělí 6.8.2012 6:59 | karma článku: 9.71 | přečteno: 514x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Pravda o Červené Karkulce

Je hrozné, jak se dneska v zájmu genderové i jiné korektnosti upravují literární díla klasiků. A považte, že dokonce i pohádky. Ještěže na to upozornila jistá učitelka češtiny a dala tím směr našemu vědeckému bádání.

1.4.2023 v 12:48 | Karma článku: 8.11 | Přečteno: 146 | Diskuse

František Řehounek

Brýle za 6% tuzemské ceny...

Potíže mne dohnaly k úvahám o nových, tzv multifokálních brýlích. V jedné z nejznámějších optik v našem městě zrovna měli akci - jedna čočka za 9.980Kč, plus rámečky, takže bratru 24 tisíc.

1.4.2023 v 11:11 | Karma článku: 23.09 | Přečteno: 377 | Diskuse

Horst Anton Haslbauer

Nedobrovolná cesta na konečné

Když jsme přijeli na konečnou, zazněl povel seřadit. Bylo nám řečeno, že my pěšáci budeme nyní připojeni k pluku horských myslivců. Jelikož jsme dorazili dříve, musíme ještě deset kilometrů pochodovat. Tam bude večeře, jako

1.4.2023 v 7:53 | Karma článku: 13.12 | Přečteno: 157 | Diskuse

Jan Pražák

Vyhrožování

Jestli máte dost rozumu, tak tenhle článek snad radši nečtěte. Nebude to žádná legrácka o Marušce, těžká vztahovka, při které slzička ukápne a srdce se zatetelí, chuťovka z MHD, ba ani povídání o kočkách. A o kom to teda bude?

1.4.2023 v 7:07 | Karma článku: 17.61 | Přečteno: 360 | Diskuse

Jan Andrle

Ajznbón (VI - Kolega)

Potkávám je denně. Milují vše, co jezdí po kolejích, fotí celé hodiny na nádražích a o vlacích vědí všechno možné i nemožné. Šotouši. Rádi se s námi profesionály dávají do řeči a ohromují nás svými znalostmi.

31.3.2023 v 22:41 | Karma článku: 11.08 | Přečteno: 150 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1263
I když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

PŘEHLEDNĚ: Pošta zveřejnila, které pobočky od léta zruší

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v rámci úspor uzavře. Nejvíce jich je v Moravskoslezském kraji a v Praze....

ČNB se propadla do obří ztráty 412 miliard, za rok je jedenáctinásobná

Česká národní banka (ČNB) loni vykázala rekordní ztrátu 411,9 miliardy korun. V roce 2021 měla ztrátu 37,7 miliardy...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...